Termoizolacja obiektów przemysłowych

Docieplenia przemysłowePoliuretan jest substancją o bardzo niskiej emisji, dlatego bardzo często stosuje się go w przedmiotach codziennego użytku. Z racji swoich doskonałych właściwości termoizolacyjnych jest najchętniej wybieranym materiałem utrzymującym temperaturę w lodówkach, samochodach chłodniach, czy zbiornikach gorącej wody. Stosuje się go także w sprzęcie medycznym, wyrobach tapicerskich, a nawet odzieży.

Izolacja PU w budownictwie przemysłowym

Potencjał poliuretanowej izolacji termicznej wykorzystywany jest w dużej mierze przy ociepleniach budynków mieszkalnych. Warto jednak zwrócić uwagę, że izolacje PU doskonale sprawdzają się także w szeroko pojętym budownictwie przemysłowym, niemieszkalnym, w budowlach użytku publicznego etc. Izolacja PU stosowana jest w szkołach, biurach, szpitalach, sklepach, galeriach handlowych, stadionach sportowych, obiektach sakralnych, halach produkcyjnych, magazynach itd. Ociepleniu mogą podlegać praktycznie wszystkie elementy budowli – stropy, ściany, dachy skośne, dachy płaskie (ocieplane od wewnątrz oraz od strony zewnętrznej), podłogi, rury i instalacje itd.

Bardzo efektywnym i nad wyraz skutecznym sposobem na wykorzystanie wartościowych cech izolacyjnych poliuretanu jest aplikacja pianki PU techniką natrysku. W budownictwie przemysłowym, rolnym i niemieszkalnym, natrysk pianki poliuretanowej znakomicie sprawdza się w hydroizolacji dachów płaskich, skośnych, sufitów, ścian, podłóg.

Często izolacje natryskowe w budownictwie przemysłowym wykorzystuje się do uszczelniania przestrzeni dachowych, zwiększa to energooszczędność budowli, ale często także usztywnia konstrukcję. Innym powodem dla którego piankę PUR chętnie stosuje się do ocieplania dachów jest fakt, iż pianka posiada niewielką masę, a także stosunkowo cienką warstwę (niewielki współczynnik przepuszczalności ciepła sprawia, że warstwa może być sporo cieńsza niż w przypadku innych materiałów), co pozwala nie obciążać zbytnio konstrukcji i jednocześnie zwiększyć wytrzymałość dachu na dodatkowy nacisk (np. zalegający śnieg w zimie). W przypadku dużych powierzchni handlowych, magazynów, czy hal produkcyjnych to bardzo ważny element bezpieczeństwa.

Natrysk pianki wykorzystuje się także przy izolacji posadzek z ogrzewaniem podłogowym, przy izolacji rur w ciepłownictwie, chłodnictwie, rurociągach, zakładach chemicznych, przy izolacji chłodni rolniczych, magazynów itp. itd.

Nasze usługi Nasze usługi
MachPelc oferuje usługi docieplania wszelkich budynków i powierzchni niemieszkalnych, przeznaczonych do magazynowania oraz produkcji. Ocieplamy także budynki użyteczności publicznej oraz obiekty sportowe, sakralne itd. Jeśli dotychczasowe rachunki za ogrzewanie są ogromnym wydatkiem, zmień to! Zastosuj nowoczesne izolacje natryskowe i zacznij oszczędzać energię!