Ocieplenie stropu

Obecnie niewiele domów posiada nieużytkowe poddasze, gdyż najczęściej każdy chce maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię budynku. Mimo wszystko, zdarzają się poddasza, które są nie używane wcale, bądź wykorzystywane do przechowywania różnego rodzaju niepotrzebnych na co dzień przedmiotów, czy pudełek. Istnieją również poddasza o mało skośnych i niskich dachach, które już na etapie projektu oznaczane są jako nieużytkowe. W takich właśnie wypadkach, należy zastosować ocieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją, tak by zimny strych nie stanowił słabego ogniwa w termoizolacji całego obiektu.

Czym ocieplić strop?

Powszechnie stosowana dziś wełna mineralna, włókna celulozowe, bądź styropian na pierwszy rzut oka wydają się być wystarczającym izolatorem stropu żelbetowego. Posiadają one jednak szereg właściwości, które mogą stać się problematyczne w dłuższym okresie czasu.

Przykładem może być choćby tendencja do chłonięcia wilgoci wełny mineralnej. Kładąc ją na świeży strop, możemy być pewni, że zassie ona resztki wilgoci z betonowej płyty, tym samym obniżając swoje właściwości termoizolacyjne. Poza tym może przyciągać wszelkie gatunki zwierząt, które szukają schronienia.

Dodatkowym minusem wełny mineralnej, jak i np. styropianu jest fakt, że trudno ją idealnie dopasować i docisnąć do kształtów powierzchni izolowanej. O ile w przypadku płaskiego stropu wydaje się banalne, o tyle w przypadku stropu, na którym będzie położona choćby prowizoryczna podłoga, będziemy mieć do czynienia z mostkami termicznymi, ułatwiającymi odpływ ciepła na zewnątrz.

Pianka PUR do izolacji stropu

Doskonałym materiałem do ocieplenia stropu jest pianka poliuretanowa nanoszona metodą natrysku, czyli izolacja natryskowa. Eliminuje ona problematyczne mostki cieplne, idealnie pokrywa całą powierzchnię izolowaną, nie chłonie wilgoci oraz wody. Charakteryzuje się także najlepszym współczynnikiem izolacyjności ze wszystkich powyższych materiałów.

To zapewnia wysoko skuteczną ochronę termiczną na długie lata, bo zaznaczmy, że pianka PUR w odróżnieniu od wełny nie traci swoich właściwości termo i hydroizolacyjnych na przestrzeni długiego okresu czasu. Zwróćmy także uwagę na to, że pianka jest nieatrakcyjna dla jakichkolwiek zwierząt. To gwarantuje nam, że żaden szkodnik nie zamieszka u nas na strychu.

Decydując się na ocieplenie stropu pianką poliuretanową tworzysz w swoim domu przyjazne środowisko dla wszystkich domowników, wolne od alergenów i pyłów, pozbawione wszelkich pleśni i grzybów. Pomimo niewiele wyższej ceny izolacji wykonanej metodą natrysku, korzyści płynące z tego rodzaju izolacji przewyższają poniesione koszty. Pamiętaj, izolacji nie będziesz zmieniał co roku, warto zatem od razu zainwestować w jakość i trwałość!

Nasze usługi Nasze usługi
Ocieplenie stropu to jedna z bardziej istotnych prac w kontekście energooszczędności domu jednorodzinnego. MachPelc wykonuje usługi ocieplenia stropu za pomocą izolacji natryskowych pianką PUR. Jeśli zatem poszukujesz efektywnej i trwałej izolacji, skontaktuj się z nami już teraz.