Ocieplenie domu

Dom energooszczędnyKażdy kto chce się cieszyć ciepłym, energooszczędnym domem w zimie oraz chłodnymi pomieszczeniami w lecie, powinien zadbać o solidną termoizolację ścian budynku. Oczywiście równie istotne są wysokiej jakości okna oraz prawidłowe zaizolowanie dachu, przegród i innych miejsc, w których może dochodzić do znacznych ubytków ciepła. Dodajmy, że niepoprawnie zbudowane ściany bądź przegrody mogą przyczyniać się do utraty nawet 70% energii przeznaczonej do ogrzania pomieszczeń.

Izolacja termiczna o wysokiej sprawności to dzisiaj konieczność, nie tylko ze względu na rosnące ceny energii, ale także ze względów ekologicznych. Dbając o jak najmniejsze straty ciepła w naszych domach oszczędzamy energię oraz sprzyjamy otaczającej nas przyrodzie.

Powszechne metody ocieplenia domów

Współcześnie do najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych przy ociepleniach domów należy styropian oraz wełna mineralna. Nakładane metodą lekką mokrą lub lekką suchą pozwalają zmniejszyć utraty ciepła. Są to techniki najtańsze, acz obarczone pewnymi mankamentami. Wełna potrafi pylić i uczulać, a z upływem lat kurczy się, ulega degradacji i znacznie zmniejsza swoje właściwości izolacyjne. W upalne dni sprzyja nadmiernemu podgrzewaniu pomieszczeń, może też sprzyjać powstawaniu grzybów i pleśni.

Warstwa materiałów takich jak wełna mineralna bądź styropian musi być także odpowiednio gruba i idealnie przymocowana do powierzchni izolowanych, co niejednokrotnie sprawia olbrzymie trudności. Sztukowanie paneli na wymiar zawsze niesie za sobą możliwość tworzenia się nieszczelności i tzw. mostków cieplnych, czyli miejsc styku, przez które ciepło znajdzie sobie dogodne ujście.

Ocieplanie domu pianką poliuretanową (PUR)

Izolacje natryskowe to nowoczesna technologia ocieplania domów i wszelkich pomieszczeń. Doskonałe parametry pianki poliuretanowej w zakresie przewodnictwa cieplnego (nawet 0,021 W/mxK – najniższy współczynnik z dostępnych powszechnie materiałów) oraz cechy chemiczno-fizyczne pozwalające na swobodne nanoszenie na każdą powierzchnię, bez spoin i przerw, sprawiają, że izolacje pianką to najbardziej wydajne, a co za tym idzie najbardziej opłacalne obecnie rozwiązanie na rynku.

Termoizolacje wykonane metodą natrysku doskonale spełniają swoją rolę, są skuteczne, trwałe, obojętne dla środowiska naturalnego. Można je nanosić na każdą powierzchnię, są lekkie, nie obciążają konstrukcji i nie zajmują wiele miejsca, gdyż przy tak niskim współczynniku przewodnictwa ciepła, warstwa może być znacznie cieńsza w stosunku do innych materiałów.

Nasze usługi Nasze usługi
Firma MachPelc s.c. od lat zajmuje się ocieplaniem domów za pomocą metody natrysku. W czasie swojej działalności zrealizowaliśmy wiele robót w Rzeszowie oraz na terenie całej Polski. Używamy materiałów najwyższej jakości oraz wysokiej klasy sprzętu do aplikacji pianki. Jeśli interesuje Cię wycena oraz pozostałe szczegóły, skontaktuj się z nami!