Izolacja akustyczna

Izolacja akustycznaO tym jak bardzo hałas może być uciążliwy przekonaliśmy się chyba sami i to niejednokrotnie. Wszyscy także jesteśmy świadomi tego, że ciągły uporczywy hałas jest bezsprzecznie szkodliwy dla naszego zdrowia. Warto zatem na etapie projektowania domów i pomieszczeń od razu zwrócić uwagę na odpowiednie wyciszenie ścian i przegród, tak by można było maksymalnie kontrolować dźwięki dochodzące do nas z zewnątrz. Wówczas będziemy się mogli cieszyć odpowiednim poziomem ciszy wewnątrz, jak również będziemy spokojni o swoją prywatność.

Izolacja akustyczna to najprościej rzecz ujmując przegroda, która zatrzymuje lub w jakimś stopniu tłumi dźwięki, które są niczym innym jak falą akustyczną, czyli drgającymi cząsteczkami powietrza wprawionymi w ruch. Skuteczność danego materiału, izolatora akustycznego, zależy w dużej mierze od jego masy powierzchniowej, ale nie tylko. Istotny wpływ ma także struktura i wewnętrzna budowa. Skuteczność izolacji akustycznej mierzymy w decybelach. Wartość oznacza różnicę pomiędzy natężeniem fali przed przegrodą oraz za przegrodą.

Pianka poliuretanowa należy do jednych z najlepszych izolatorów akustycznych stosowanych w nowoczesnym budownictwie. Dzięki swej strukturze, pianka PUR potrafi skutecznie tłumić dochodzące z zewnątrz dźwięki i już niewielka warstwa izolacji dobrze spełnia swoje zadanie izolatora akustycznego.

Nasze usługi Nasze usługi
Nie czekaj dłużej i zaizoluj swoje pomieszczenia nie tylko przed niską temperaturą, ale także przed męczącym hałasem z zewnątrz! Firma MachPelc oferuje skuteczną izolację akustyczną z pianki PUR nakładanej techniką natrysku.